Find butikkerne

SE PÅ KORT

Sjælland

Vesterbro

Adresse:
Vesterbrogade 6 D,
1620 København V

Tlf: 36 16 52 00
Mail: vester@helsemin.dk

Åbningstider:
Alle dage mandag - søndag: 9-19

Parkering:
Der er gode parkeringsmuligheder bag SAS hotellet. Adressen hedder "Ved Vesterport 3".

City

Adresse:
Pilestræde 6
1112 København K

Tlf: 33 24 52 00
Mail: city@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 9-19
Lørdag 10-17
Første og sidste søndag i måneden 11-17


Store Kongensgade

Adresse:
Store Kongensgade 45
1264 København K

Tlf: 38 88 52 00
Mail: sk@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 10-18
Lørdag 10-16
Søndag LUKKET

Nørreport

Adresse:
Nørre Voldgade 19
1358 København K

Tlf: 36 75 52 00
Mail: norreport@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 9-20
Lørdag 9-17
Første og sidste søndag i måneden 12-17


Østerbro

Adresse:
Østerbrogade 33 st.
2100 København Ø
(v/Trianglen)

Tlf.: 32 52 52 00
Mail: osterbro@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til torsdag 9-18
Fredag 9-19
Lørdag 9-17
Første og sidste søndag 10-17

Lyngby

Adresse:
Lyngby Storcenter, stuen, nr. 66
2800 Kgs. Lyngby

Tlf: 33 36 52 00
Mail: lyngby@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag - fredag 10-19
Lørdag 10-17
Søndag: 10-17

Parkering:
Lyngby Storcenter tilbyder mange parkeringsmuligheder.
Første P-time er gratis, herefter koster det 12 kr. pr. time.


Field's

Adresse:
Arne Jacobsens Allé 12
2300 København S

Tlf: 35 36 52 00
Mail: fields@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 10-20
Lørdag 10-20
Søndag: 10-20

Parkering:
Fields tilbyder parkering både indenfor og udenfor.

Med 3000 p-pladser er det altid nemt at finde en plads.
Første time er gratis - 3 timer koster 20 kr.

Amager

Adresse:
Reberbanegade 3
2300 København S

Tlf: 32 57 52 00
Mail: amager@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 10-19
Lørdag 10-17
Søndag: 11-16

Parkering:
Der er ind- og udkørsel via Reberbanegade og Ålandsgade. Dog er Ålandsgade ensrettet fra Holmbladsgade.

Takster P-huset: 1. tm gratis. Herfter 15,- kr pr tm.
Gratis parkering søndag 07.30-22.30


Frederiksberg

Adresse:
Frederiksberg centret
Falkoner Alle 21-23, butik 2280, 2 plan
2000 Frederiksberg

Tlf: 38 10 52 00
Mail: frederiksberg@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 10-19
Lørdag 10-17
Søndag: 10-17

Parkering:
På parkeringstag i Frederiksberg Centret. Første time gratis. Herefter kr. 6,- pr. 1/2 time.

Rødovre

Adresse:
Rødovre Centrum, nr. 222
2610 Rødovre

Tlf: 36 89 52 00
Mail: rc@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag - fredag 10-19
Lørdag 10-17
Søndag: 10-17

Parkering:
I Rødovre Centrum kan du vælge mellem 2.700 gratis P-pladser.


Fyn

Odense

Adresse:
Mageløs 10
5000 Odense C

Tlf: 66 14 52 00
Mail: odense@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag - fredag 10-18
Lørdag 10-16
Søndag: 12-17 (alle søndage, undtagen helligdage)


Jylland

Århus

Adresse:
M.P. Bruuns Gade 7
8000 Århus C

Tlf: 98 12 52 00
Mail: bruuns@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag - fredag 9-18
Lørdag 9-17
Søndag: 10-17 (alle søndage, undtagen helligdage)

Kolding Storcenter

Adresse:
Kolding Storcenter butik 1152
Skovvangen 42
6000, Kolding

Tlf: 75 50 52 00
Mail: kolding@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag til fredag 10.00-20.00
Lørdag 10.00-17.00
Søndag: 10-17 (alle søndage, undtagen helligdage)


Vejle

Adresse:
Grønnegade 1A/Kirkegade 13
7100 Vejle

Tlf: 33 12 52 00
Mail: vejle@helsemin.dk

Åbningstider:
Mandag - fredag 9.30-17.30
Lørdag 9-15
Søndag: 11-15 (alle søndage, undtagen helligdage)